تخریب با لودر

اقدامات و ملزومات تخریب ساختمان
آیین نامه ها و ملزومات تخریب ساختمان ها
آبان ۳, ۱۳۹۶
ایمنی در عملیات های ساختمانی
ایمنی در عملیات های ساختمانی
آبان ۸, ۱۳۹۶
نمایش همه
تخریب با لودر

تخریب با لودر

تخریب با لودر

تخریب با لودر

یکی از روش های تخریب ساختمان ها، تخریب با لودر می باشد. شرکت بام گستر جاوید برانوش – آماده همکاری با شرکت های رسمی و دولتی – ۰۹۱۲۱۹۰۴۹۳۰

یکی از روش های تخریب ساختمان ها، تخریب با لودر می باشد، زمانی از این روش استفاده می شود که تخریب ساختمان مشکلی برای ساختمانهای مجاور نداشته باشد؛ یا اطراف آن زمین متروکه باشد و یا اینکه نیازی به مصالح آن نباشد. برای تخلیه ناخاله ها از کامیون استفاده می شود. در صورتی که بتوان از مصالح ساختمان مجدداً استفاده نمود باید به صورت اصولی تخریب انجام شود. در صورتی که احتمال صدمه دیدن ساختمان های مجاور وجود داشته باشد باید به روش های زیر عمل نمود:

تمهیدات لازم قبل از شروع تخریب ساختمان با لودر

مرحله ۱ تخریب با لودر:

قبل از شروع تخریب باید آب، برق، گاز و تلفن قطع گردد برای اینکار بایستی به سازمانهای زیربط اطلاع داده شود؛ به طور مثال شرکت گاز تا زمانیکه ساکنین مجدداً در آن ساختمان ساکن شوند، گاز را قطع می کند.

برای قطع آب هم باید به شرکت آب اطلاع داده شود تا آب را قطع کنند. اما با توجه به اینکه برای ساختن ساختمان نیاز به آب می باشد، باید درخواست کنتور جدید با تعرفه جدید (که از تعرفه معمولی بیشتر است) داده شود.
برای برق هم قضیه به همین شکل می باشد.
برای ساختمان سازی، ماشین آلاتی همچون بالابرها یا بتن ریزها نیاز به آمپراژ بالای ۵۰ و برق سه فاز دارند، و با توجه به تک فاز بودن برق خانگی و فیوز معمولی ۲۵ آمپر نمی توان از این برق برای این ماشین آلات استفاده نمود؛ بنابراین برای تأمین برق این ماشین آلات باید از دستگاه های دیزلی که ژنراتور تولیدکننده برق هستند، استفاده شود.

در حین تخریب نیازی به قطع خطوط تلفن نیست و می توان در حین تخریب از تلفن استفاده نمود و همچنین تعرفه آن تغییر نمی کند.

مرحله ۲:

در این مرحله کلیه الحاقات مانند کابل برق و کولر و… جمع آوری می گردد.

مرحله ۳:

در این مرحله وزن پشت بام ساختمان باید سبک شود، برای اینکار از روش هایی مانند برداشتن لایه های ایزولاسیون استفاده می شود که با این کار تقریباً ۲۰ تا ۳۰ درصد از وزن ساختمان کاسته می شود.

مرحله ۴:

در این مرحله تمام عناصر غیر باربر جمع آوری می گردد، این عناصر عبارتند از شیشه ها، پنجره ها، درها و…

مرحله ۵:

در این مرحله یک ساختمان سبک باقی می ماند که فقط دارای سقف و اسکلت است. در این مرحله برخلاف مرحله ساخت ساختمان می بایستی به صورت عکس عمل شود یعنی ابتدا باید دیوارهای غیرسازه ای و پارتیشن ها خراب شوند.
با تخریب این عناصر ساختمان همچنان پابرجا باقی می ماند.

مرحله ۶:

در این مرحله از تخریب با لودر، تنها دیوارهای باربر و سقف باقی مانده است. ابتدا باید سقف تخریب شود، به طور مثال سقف تیرچه و بلوک به وسیله کمپرسور جاهایی که بلوکها روی آن قرار دارند، تخریب می شود و سپس ستون ها در شناژهای افقی در طرف آنها با استفاده از طناب، و به کمک کارگرهایی که در پایین ساختمان هستند، سقف ها یکی پس از دیگری تخریب می شوند.

نخستین مرحله در ملک های کلنگی تخریب می باشد.

قبل از توضیح مراحل تخریب ساختمانمی بایستی تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *